Blog

Açelya Home, TV8 INT Ekonomi Dünyası Programında

TV8 INT Ekonomi Dünyası, Kayteks firmamızı ziyarette bulundular. Şirketimizi temsilen Tuğçe Kundak’ın verdiği röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Kıymetli izleyicilerimiz Türkiye turumuza Denizli’de tüm hızıyla devam ediyoruz efendim. Şimdi tekstil sektöründe lider firmalardan birisine konuk olduk efendim. Ev alanında hizmet veriyorlar ve yanınızda çok genç bir kadın girişimcimiz bulunmakta. Tuğçe hanımla beraberiz. Merhabalar Tuğçe Hanım, programımıza hoş geldiniz.

-Hoş buldum size hoş geldiniz.

– Hoş bulduk, çok teşekkürler… Sizleri gördük, çok daha iyi olduk. Böyle güzel insanlara konuk olmak bizi çok mutlu ve memnun ediyor, teşekkürler, çok sağ olun. Biraz sizi tanıyalım. Genç kadın girişimcilerin; Çünkü yaşınız oldukça genç. Ardından da burada vermiş olduğunuz hizmetlerden, ürünlerden, ürün yelpazesinden konuşuyor olacağız.

– Evet, 22 yaşındayım. Pamukkale Üniversitesi’nde felsefe okuyorum. Fakat artık çalışmaya başladım, öyle söyleyebilirim. Çünkü bizde dededen ve babadan kalma güzel bir miras var. Bende onu üçüncü nesil olarak devam ettiriyorum. Online da internet satışı yapıyoruz e-ticarette. Şu an o platformayız, bu şekilde ilerliyor.

-Süper, yani aslında bir torun olarak almış olduğunuz bayrağı zirveye taşımaya çalışıyorsunuz.

Şimdi burası oldukça büyük bir mekân. Kayteks olarak da aynı zamanda hizmet veriyorsunuz ve Açelya Home’da içerisindeki markalardan bir tanesi. Şimdi biraz ürün yelpazenizden ve burada vermiş olduğunuz hizmetlerden biraz bahsedebilir miyiz?

-Tabii ki burada vermiş olduğumuz hizmetler yurtdışına sipariş alıyoruz. Lastikli çarşaf, yastık kılıfı, sandalye kılıfı, koltuk kılıfı, bebe grubu ürünleriniz vb. bu şekilde hizmet veriyoruz. Aynı şekilde, malum pandemiden dolayı… Onun öncesinde benim vardı niyetim. Online da e-ticaret sayfası oluşturmaktı ve Açelya Home da bizim 1995 yılından bugüne kadar taşımış olduğumuz çok orijinal ve güzel bir markamız.

– Harika, çok güzel. Şimdi markamız hem ihracat dedik hem Türkiye’de, aslında hem dünyada markamızın satışları hala devam etmesi ne güzel, ne mutlu sizlere.

– Hatta şöyle söyleyeyim; Almanya’da da Einel markamız var. Essen’de yer alıyor. Orada da mağazamız var. Bebek tulumları, bebek ürünleri o tarz şeyler bulunuyor.

– Çok güzel. Almanya’daki müşterilerinizi oradan ev ürünlerinizi alabilirler, zevkle giydirebilirler çocuklarına diyebiliriz, kullanabilirler harika.

Şimdi burada özellikle tekstil sektöründe kullanılan malzemenin kalitesi çok önemli. Tuğçe Hanım, siz kullanılan malzemelerde nelere dikkat ediyorsunuz? Biraz bu aşamalarından bahsedebilir miyiz? Hangi tarz ürünler kullanıyoruz burada?

– Evet, yüzde yüz pamuk kullanıyoruz kesinlikle. Yüzde yüz pamuk kullandıktan sonra iplik kalitemize de çok dikkat ediyoruz. İpliğimizi özel, Antep’ten Maraş’tan getiriyoruz. Zaten bu bizim için çok önemli bir kalite. İpliğin kalitesi olmazsa ürünün kalitesi olmaz. İplik olmazsa olmaz bizim için. Elimizden geldiğince en iyi ipliklerle ürünlerimizi hazır hale getiriyoruz.

– Bu çok güzel. Pamuklu, başka kullandığınız kumaş kalitemiz var mı?

– Tabii, üçe ayrılıyor kumaş kalitelerimiz. En yüksek kalitemiz penye diyebiliriz. Ama en yüksekten kastımız, diğerleri düşük olarak değerlendirmek değil kesinlikle. Aynı kaliteler; fiyatlandırma şeklinde gramaj düşüyor-yükseliyor. Gramajı artan ürünlerimiz tabii fiyat olarak daha artabiliyor.

– Ama aslına baktığımızda fiyat skalası olarak burada her bütçeye uygun kesin. Ürün bulunmakta diyebiliriz değil mi?

– Fiyatlarımız gayet iyi yani herkesin alabileceği şekilde. Bileşenlerimiz de aynı şekilde. Her kalite çok güzel.

– Peki ortalama bir üretim sürecimiz ne kadar? Değerli izleyeceğinizi sizlere bir sipariş geçtiklerinde ne kadar sürelik bir kısım içerisinde ellerine ulaştırabiliyoruz.

– Siparişi bir ay önceden veren müşterilerimiz de oluyor. 2 ay önceden veren müşterilerimizde oluyor. Biz hazırlıklara, üretimin durumuna göre ayar veriyoruz. Yani en geç 3 hafta kala başlıyoruz hazırlıklara. En erken de termin verildikten sonraki gün başlanabiliyor.
– Harika, aslında ortalama 15 gün içerisinde ürün kargolayabiliyoruz diyebiliriz.

– Şöyle söylemek istiyorum: müşterilerimizi biz müşteri olarak değil, birer aile olarak görüyoruz. Elimizden geldiğince onları da memnun etmek adına termin süreleri olsun, işte istedikleri sipariş adetleri olsun o konuda da yardımcı oluyoruz.

– Çok güzel. Peki şimdi değerli izleyicilerimiz size nerelerden ulaşabilirler Tuğçe Hanım?

– Evet, online web siteniz var. www.acelyahome.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Instagram adresimizde @acelya_home olarak geçiyor. Facebook adresimizde var oradan dolaşabilirsiniz. Siparişlerinizi bekliyoruz.

– Peki, ileriye dönük hedeflerimiz, projelerimiz; oldukça genç bir yaştasınız. Düşünüyorum ki, buraya dair; dededen aldığınız o bayrağı taşıyabileceğiniz güçlü hedefleriniz vardır diye düşünüyorum. Sizlerin hedefleri neler bu doğrultuda?

– Şöyle söyleyeyim, benim hedefim yıllarca ihracat yaptığımız için online platformlarda e-ticarete, e-ihracat yapabilmek. Yani ihracat yapabildikten sonra artık daha farklı bir konuma gelmiş olabileceğimi düşünüyorum, firmamız olarak da aynı şekilde.

– Peki buradan sizlerden değerli ürünlerinizden alacak değerli izleyeceğimiz için neler söylemek istersiniz?

– 1965 yılından bu yana büyük özveriyle ve çok iyi kaliteyle, aynı kalitemizi koruyarak devam ettiğimiz süreçte daha uzun yıllar devam etmek adına hizmet vermek istiyoruz.

Bir cevap yazın